Zamki Szwajcarii

Nietypowy dziennik z podróży po szwajcarskich zamkach

 

Dziennik ze Szwajcarii postanowiliśmy poprowadzić w innych sposób niż dotychczas. Każdy wpis zaczyna się od innego zamku, który udało nam się odwiedzić i to o tym zamku będziemy w głównej mierze opowiadać.

 

 

Château de Chillon - to pierwszy zamek jaki zwiedziliśmy w Szwajcarii, znajduje się w kantonie Vaud i robi niesamowite wrażenie. To średniowieczna twierdza, którą wybudowano na skalnym cyplu, z trzech stron otoczonym przez wody Jeziora Genewskiego, a w tle rozciągają się górskie krajobrazy coś fantastycznego. Bardzo podobał nam się też podziemia zamku, bo z jednej strony widać w nich całą konstrukcję zamku, a z drugiej skały, na których on stoi. Jest w tym jakiś tajemniczy urok.

 

 

Zamek Habsburg – zamek w kantonie Argowia, w miejscowości Habsburg, tak to właśnie stąd pochodzą Ci potężni Habsburgowie, którzy swego czasu trzęśli całą Europą. Zamek średniowieczny z okresu XI – XIV w. Do naszych czasów zachowała się jego zachodnia część, ale za to wschodnia to wspaniałe ruiny, które naprawdę pobudzają wyobraźnię – warto zobaczyć!

 

 

 

Odsłony: 2168

Nasze ostatnie podróże

Poznaj z nami inne kultury