Środki transportu

Zalety i wady różnych środków transportu

Podróże to w dużej mierze podróżowanie różnorodnymi środkami transportu, każdy z nich ma swoje wady i zalety, a do nie których trzeba mieć odpowiednie nastawienie, oto krótkie zestawienie tych plusów i minusów różnych środków transportu.

 

Samolot

Bardzo często, zwłaszcza podczas dalekich podróży jest to jedyna opcja, która wchodzi w grę. Problemem bywa często cena, która zwłaszcza do odległych zakątków świata jest dość wysoka, w zamian otrzymujemy najszybszy sposób podróży z punktu A do punktu B. Warto rozglądać się za promocjami w liniach lotniczych, to znacznie obniża koszty podróży.

 

 

 

 

Autostop

To dla odmiany najtańszy, bo najczęściej darmowy, środek transportu. Samochodem podróżuje się wygodnie, jednak czasem może być bardzo trudno złapać okazję. Warto wiedzieć również, że w niektórych krajach kierowca może kazać nam zapłacić za wspólną podróż. Cena jest oczywiście niższa niż w innych środkach komunikacji, jednak trzeba być na to przygotowanym, bo w niektórych krajach to normalne. Autostop to dobry sposób na poznanie miejscowych ludzi i rozmowę z mieszkańcami danego kraju.  

 

 

Odsłony: 2086

Nasze ostatnie podróże

Poznaj z nami inne kultury