Przygotuj się do podróży

Podróż to też odpowiedzialność

Wyruszanie w podróż bez odpowiedniego przygotowania, jest dużą nieodpowiedzialnością i może powodować wiele niepotrzebnych komplikacji, aby tego uniknąć podpowiadamy jak przygotować się to wyjazdów tych bliższych i dalszych.

 

 

Zabezpiecz swoje zdrowie

W pierwszej kolejności warto mieć ze sobą przede wszystkim podstawowe sprzęty z apteczki. Środki przeciwbólowe, bandaże i opatrunki – mogą przydać się niespodziewanie w każdym miejscu na świecie.

Podróżując po Unii Europejskiej powinniśmy zadbać o wydanie nam kart EKUZ, które jeśli trafimy do szpitala w UE stanowią dowód, że jesteśmy ubezpieczeni w Polsce, dzięki temu zostaną nam zwrócone koszty leczenie.

Poza Wspólnotą karty EKUZ nie obowiązują, dlatego na takie podróże zawsze warto wykupić ubezpieczenie. Nie jest to droga inwestycja, a zapewni nam poczucie bezpieczeństwa i sprawi, że z podróży nie wrócimy jako bankruci.

 

 

Wielkość bagażu

Jeśli chcemy lecieć samolotem z bagażem podręcznym, powinniśmy sprawdzić jaka waga i gabaryty obowiązują u danego przewoźnika, aby nie okazało się, że musimy coś wyrzucić z naszego bagażu.

Zakładając, że wszędzie będziemy podróżować z bagażem, trzeba wziąć pod uwagę, że nie jest to lekka rzecz, zwłaszcza po 4 godzinach noszenia jej na plecach (walizki oczywiście nie wchodzą w grę), dlatego to plecaka należy pakować jedynie najbardziej potrzebny sprzęt.

 

Odsłony: 2005

Nasze ostatnie podróże

Poznaj z nami inne kultury